Brazília módnymi fotografiami

3.12.2016 - 8.1.2017

Rogério Cavalcanti, brazílsky fotograf špecializujúci sa na módne pole, vo svojej tvorbe ukazuje, veľmi odhaľujúcim spôsobom, aspekty ľudí, prírody a brazílskej kultúry.

Fotografie pre túto výstavu boli vybrané z diel, ktoré fotograf urobil pre dôležité medzinárodné módne časopisy.
Ukazujú krásu a farby Brazílie.

Prvá séria “Vitajte” opisuje niekoľko brazílskych fyzických typov, ktoré ukazujú existujúcu etnickú rozmanitosť
v krajine. Tieto fotografie boli uverejnené v špeciálnom vydaní časopisu Bloom o Brazílii.

Druhá a tretia skupina fotografií je spojená s prírodou, majúc ako podklad lesy a brazílske pláže. Jedná sa o sériu nazvanú “Darwinizmus”, kde sú módne kreácie umiestnené v mimikry s prírodou, a sériu “Tropická vlna”,
obe boli uverejnené v Bloom Magazine.

Štvrtá skupina “Obri z Olindy” so zreteľom na brazílsku kultúru: viacerí návrhári vytvorili odevy, ktoré sú umiestnené
na ľudových figurínach starobylého mesta Olinda na brazílskom severovýchode v štáte Pernambuco. Toto dielo bolo publikované v Magazíne FFWMAG.

Brazílsky fotograf, ktorý vyštudoval architektúru a urbanizmu na Fakulte výtvarných umení v São Paulo, žije a pracuje v São Paulo. Jeho práce boli publikované v rôznych módnych časopisoch vrátane Elle, Vogue, Marie Claire, L’Officiel a FFWMAG. Spolupracuje s francúzskym časopisom Bloom, editovaným Li Edelkoort. Realizoval výstavy fotografií

v rôznych galériách, vyberajúc svoje práce pre výstavu s názvom Ukradnuté Fotografie, ktorá je pamätnou edíciou desiatich rokov São Paulo Fashion Weeku (SPFW), najväčšej módnej udalosti v Latinskej Amerike.