Buce Buwantoro - Duchovné hranice

7.2.2015 - 10.3.2015

,,Fotografická cesta cez kultúrnu a duchovnú rôznorodosť Indonézie“

Fotografia nie je len zachytenie svetla, ale tiež duchovný dialóg a meditácia. Od náboženských balijských rituálov, cez zachytenie posvätných obradov, až po jedinečné tradičné zvyky, ktoré charakterizujú domorodé kultúry v jednotlivých dedinách. Táto duchovná cesta stelesňuje experimentálnu malebnú estetiku, ktorá sa snaží preniesť materialistické hranice sveta do nových rozmerov.

Buce Buwantoro

Narodený v roku 1972, indonézsky fotograf Buce Buwantoro fotografuje snímky z Ázie od roku 1998. Jeho prácu máme možnosť vidieť v magazínoch, dokumentoch. V rámci sólo alebo skupinových výstav sa prezentuje v Jakarte, Austrálii a Brazílii a jeho práce sú aj v súkromných zbierkach po celom svete, vrátane Londýna, New Yorku.

Buce sa v minulosti zameral na vzájomné pôsobenie medzi domorodými národmi a ich prostredím, a kvôli výsledkom veľa cestoval po celom indonézskom súostroví a v cudzine v rámci USA, Európy a Ázie, vrátane fotografovania v rámci projektu pre islandský cestovný ruch, kde znázorňuje domorodých ľudí, ale aj moderný mestský život.

Od roku 1998 do roku 2002 Buce ​​pracoval ako fotograf / spisovateľ pre Magazine COLORS. Vzhľadom k tomu, že od roku 2002 Buce pôsobí ako freelancer, pracuje pre mnoho regionálnych a medzinárodných časopisov (National Geographic Indonesia, National Geographic Travel, PS Magazine, Dewi Magazine, Island – Life Magazine, A+ Magazine, Jax Magazine).

Prezentuje sa aj v reklamnom svete - okrem iného pracuje pre medzinárodných alebo regionálnych klientov ako Anahata Boutique Hotel, Hyatt Hotel, Ibah Hotel, Tugu Hotel, BMW, BlueBird Taxi Group, Caltex, Unicef, Nestle a iné multi národné spoločnosti.

Buce ​​pôsobil v Jakarte viac ako tri dekády svojho života.
Rozpráva plynule anglicky a indonézsky.

Jeho stránka buwantoro.com je venovaná jeho prácam.