GENTLEMAN SAILING

28.11.2015 - 2.1.2016

Fotografická dvojica Michal Lindner a Julo Kotus už niekoľko rokov dokumentuje regatu Gentleman Sailing. Májový vietor v plachtách, aktívny oddych a zábava s príchuťou adrenalínu. Nočná plavba či grilovačka na pláži. Pohodové slniečko a vetrík alebo čerstvé jugo zaručujú pestré zážitky každý rok.

Tejto atraktívnej regaty sa zúčastnilo už viac ako 60 firiem z pestrej škály odvetví, ale aj neformálne skupinky priateľov, dlhoroční účastníci i nováčikovia. Napriek názvu nie je výlučne doménou gentlemanov – ozdobou podujatia sú každoročne i sympatické jachtárky. Gentleman skôr naznačuje férovú súťaž a jemnejšie podmienky pretekania. Jachtárske skúsenosti posádok sú rôzne, všetkých však spája láska k moru, chuť vybočiť zo stereotypu a zabaviť sa pri súťažení v duchu fair-play. Vďaka prítomnosti inštruktorov je možné absolvovať aj praktickú časť kapitánskeho kurzu.

Organizátorom regaty je spoločnosť MAXO, poskytovateľ komplexných jachtárskych služieb. Okrem nezabudnuteľných zážitkov na regate zabezpečuje prenájom plachetníc a motorových lodí na celom svete. Pomôže s plánovaním dovolenkových plavieb aj s organizáciou originálneho firemného teambuildingu. Na kapitánskych kurzoch MAXO vychovalo už niekoľko stoviek skipperov.

www.maxo.sk www.julokotus.com www.michal.lindner.sk