Peter Bagi, Foto - Ilustrácie písané svetlom

6.6.2015 - 1.8.2015

Peter Bagi, Master QEP

Kariéru som začínal v Slovenskej televízii. Rôznorodá a inšpiratívna práca v tvorivom prostredí osobností Slovenského filmu, ma priviedla až k vlastnej tvorbe. Zo vstupom do SFVU sa mi otvoril svet. Výstavy, možnosť pracovať pre väčších zákazníkov, súťaže vo svete, ...
Nežnou revolúciou padlo rozhodnutie ostať na "voľnej nohe". Môj ateliér mal hlavnú náplň vo fotografovaní ČB portrétov pre kastingové agentúry, zaujímavých ľudí, hercov a prácu na Bookoch. Neskôr sa pridala produktová a reklamná  fotografia.
Po roku 2000 som sa vďaka priateľom dostal do sveta. Niekoľko ciest do Japonska, Ruska, Afriky a Ameriky mi dalo významné podnety k ďalšej tvorbe v oblasti ochrany fauny v projekte Red data book. Medzi tým som mal tú česť stáť pri zrode nového združenia profesionálnych fotografov APFSR, vďaka ktorému som sa dostal medzi hŕstku najlepších fotografov v EU. Titul Master QEP je pre mňa veľké ocenenie nekonečnej a náročnej práce.
Výstava v Prolaika Gallery Restaurant je malým prierezom mojej tvorby. Všetky diela vznikli za posledné desaťročie. S láskavým zvolením pána Podzimka sme spoločne pripravili súbor fotografií, ktoré ovplyvnili mňa aj porotu QEP a veľmi sa poteším ak vyvolajú dobrý pocit aj u Vás.

Peter Bagi