Peter Leginský - Ukradnuté chvíľky

7.6.2014 - 4.7.2014

Absolvent bratislavskej VŠMU, pracoval ako reportér pre všetky známe slovenské a české printové médiá. Svoje fotografie prezentoval na štrnástich autorských výstavách. Ako prvý a jediný slovenský fotoreportér roky fotografoval filmové hviezdy na prestížnom festivale vo francúzskom Cannes.

Peter Leginský: "História svetoznámeho festivalu v Cannes sa začala roku 1946. Najstarším svetovým festivalom sú síce Benátky, ale Medzinárodný filmový festival v Cannes, ktorý pred niekoľkými rokmi nazvali jednoducho Festival de Cannes, si vydobyl také prvenstvo, že ho už nikto nemôže ohroziť. Kto niečo vo svetovom filme znamená, nemôže v Cannes chýbať.
Nedalo mi, aby som to na vlastné oči nevidel. Veľkosť festivalu ma napriek správam o jeho mohutnosti ohromila. O túto skúsenosť sa nemám s kým podeliť, lebo som tam bol zo Slovenska jediný, kto riskoval rozbitý fotoaparát a šťuchance, a šťastne sa vyhol aj bitke fotoreportérov.
Vážený milovníci filmu! Pozývam vás na exkurziu do trblietavého sveta filmových hviezd a zároveň na ukážku ťažkého života fotoreportéra v honbe za každým záberom."

Srdečne vás pozývame na slávnostnú vernisáž, ktorá sa uskutoční 11.6.2014 /streda/ o 18:30 v PRO.Laika Gallery Restaurant na ulici Palackého 14 v Bratislave.