Tanzánia a Zanzibar

16.3.2015 - 4.5.2015

Autorom výstavy Tanzánia a Zanzibar je pán Vladimír Podzimek, zakladateľ spoločnosti PRO.Laika.
Výstava potrvá do konca apríla 2015.

Ani sa nechce veriť,  že v tomto roku oslavuje významné životné jubileum. Celý život zasvätil práci a aktivitám spojeným s fotografiou. Aj vďaka tomu môžeme obdivovať výstavu fotografií z nedávnej cesty do Tanzánie práve tu, v útulných priestoroch PRO.Laika Gallery Restaurant, ktoré vytvoril.

Autorovi sa podarilo prelomiť  porekadlo o kováčovej kobyle a šustrovej žene. Napriek pracovnému vyťaženiu a krátkemu osem dňovému pobytu nám predstavuje pohľad  skúseného fotografa na  exotické prostredie
Afriky. Využil  rozmanitosť Tanzánijského  prostredia na safari vo vyhasnutom vulkáne Ngorongoro, pri návšteve mesta Zanzibar a pláže na východnom  pobreží  Zanzibaru v oblasti  Kiwengva.

Harmonické prepojenie žánrov street, dokumentu a krajinárskej fotografie vytvorilo pestrý kolorit africkej krajiny a jej obyvateľov.

Autor prezentuje  výsledky na poli fotografie, ktoré až doposiaľ neboli známe. To neplatí o jeho ostatných aktivitách, ktoré pozná celá slovenská fotografická obec.

Pred 22 rokmi (1993) pán Podzimek založil spoločnosť, ktorá v názve schováva zameranie na “profíka i laika”.
K predaju a servisu fototechniky sa rokmi pripájali ďalšie  aktivity. Spoločnosť PRO.Laika dnes ponúka svojim klientom komplexné služby v oblasti fotografie.

V kamennom obchode je rozsiahly sortiment fototechniky, môžete si tu nechať vytlačiť fotografie alebo opraviť fotoaparát.

Chcete záskať skúsenosti, nové priateľstvá, zážitky?
Fotovýlety a workshopy s profesionálnymi fotografmi na rôzne fotografické témy sú tu pre vás.

V susedstve obchodu je naša reštaurácia v útulnom fotodizajne s galériou, kde sa pravidelne stretávajú fotografi a nadšenci fotografie na vernisážach, premietaniach a diskusiách o fotografii.

Kamenný obchod a galéria PRO.Laika je miestom, kde žijeme fotografiu a to platí aj o internete. PRO.Laika prináša kvalitný internetový e-shop, v ktorom môžete z pohodlia vášho domova spokojne nakupovať.