Yaro M. Kupčo: Cesty a Zastavenia

3.5.2014 - 6.6.2014

Narodil sa v Kežmarku, po úraze žije v Piešťanoch. Prvé fotografie urobil na Štrbskom Plese  otcovým fotoaparátom, v súčasnosti fotím na stredný alebo veľký formát. Pracuje výlučne s klasickými prístrojmi, nepoužíva digitálnu techniku. Yaro M. Kupčo je fotograf prírody, zachytávajúci krajinu od zátiší až po panoramatické pohľady. Na minimum obmedzuje zábery, na ktorých je vidieť vplyv človeka, snáď s výnimkou starých senníkov, poľných ciest, kôpok sena.
Vystavované fotografie sú tónované do hneda sépiou a následne 24-karátovým zlatom. Zábery zahraničia necháva čiernobiele.
Na svojich cestách fotil hlavne alpské krajiny, juh Poľska, precestoval Škandináviu, juhozápad USA, Pyrenejský polostrov, krajiny Beneluxu a Korziku. No aj tak sa najradšej vracia do svojich milovaných Pienin a na Oravu, na miesta, ktoré sú preňho oázou pokoja a oddychu a predstavujú nevyčerpateľný zdroj inšpirácie.
Yaro M. Kupčo vystavoval v mnohých mestách na Slovensku, zo zahraničia v Čechách, Poľsku, Taliansku, Fínsku a Japonsku.

Srdečne vás pozývame na slávnostnú vernisáž, ktorá sa uskutoční 5.5.2014 o 19:00 (pondelok) v PRO.Laika Gallery Restaurnat.